Ulepszenia w monitorowaniu respirabilnej krzemionki z miernikiem SidePak AM520 TSI

Ulepszenia w monitorowaniu respirabilnej krzemionki z miernikiem SidePak AM520 TSI

TSI wprowadza ulepszenia w monitorowaniu respirabilnej krzemionki przy użyciu aspiratora osobistego SidePak AM520

Międzynarodowy producent TSI jest dumny z wprowadzenia ulepszeń w monitorowaniu respirabilnej krzemionki z użyciem osobistego aspiratora aerozoli SidePak™ AM520. Obecnie, bardziej niż kiedykolwiek, respirabilna krzemionka jest bardzo powszechnym zagrożeniem zawodowym, które wymaga monitorowania narażenia pracowników. Osobisty aspirator aerozoli SidePak™ AM520 to najmniejszy na rynku, zasilany bateryjnie, w pełni przenośny osobisty aspirator pyłu — jest to wytrzymały fotometr laserowy montowany do boku ciała człowieka na pasku, używany do monitorowania codziennych narażeń na takie czynniki jak respirabilny pył krzemowy, w celu ochrony zdrowia i bezpieczeństwa pracowników.

Monitor aerozoli AM520 SidePak
Zapylenie krzemionką

Pomiar i monitor narażenia w pracy pyłem krzemionkowym

Ochrona pracowników wymaga monitorowania w czasie rzeczywistym narażenia pracowników na pył w celu wyśledzenia problemu i podjęcia natychmiastowych działań naprawczych (np. powiadomienia alarmowe w czasie rzeczywistym, ocena kontroli inżynierskiej, zmiany praktyki pracy, zapotrzebowanie na środki ochrony osobistej itp.). Monitorowanie w czasie rzeczywistym zapewnia szybką walidację, aby upewnić się, że jesteś na właściwej drodze do zmniejszenia narażenia pracowników i uzyskania pewności co do zgodności z wytycznymi przed wykonaniem referencyjnych testów grawimetrycznych, aby zachować zgodność z normami.

Nowe funkcje aspiratora aerozoli SidePak™ AM520 firmy TSI obejmują:

  • podwójny wyświetlacz i rejestrację danych stężenia masowego i koncentracji (tj. dla respirabilnej krzemionki, dymów spawalniczych i aplikacje monitorowania cząstek stałych (DPM) ))
  • możliwość przechowywania do 10 niestandardowych współczynników kalibracji w przyrządzie
  • aktualizacje niestandardowego kalkulatora współczynnika kalibracji w oprogramowaniu do analizy danych TrakPro™ v5
  • ulepszone funkcje alarmowe do ustawiania wartości alarmowych zarówno stężenia masowego, jak i koncentracji (tj. limitu działania)

„Zrozumienie potrzeb naszych klientów w zakresie monitorowania respirabilnej krzemionki w czasie rzeczywistym, w celu poprawy bezpieczeństwa w miejscu pracy i szybszego uzyskania zgodności z wymogami OSHA, było motorem napędowym do stworzenia ulepszeń, jakie wprowadziliśmy w naszym sprawdzonym osobistym aspiratorze aerozoli SidePak™”, powiedział Ketan Mehta, Wiceprezes ds. Zarządzania Produktami i Marketingu w TSI. „W TSI dokładamy wszelkich starań, aby dostarczać zaufane instrumenty pomiarowe i usługi oprogramowania, w celu zapewnienia naszym klientom pewności w podejmowaniu świadomych, opartych na danych decyzji”.

Dzięki aspiratorowi osobistemu SidePak™ AM520 monitorowanie w czasie rzeczywistym może trwać kilka dni, co w przypadku tradycyjnych programów pobierania próbek metodą grawimetryczną trwa zwykle tygodnie i miesiące. Dzięki temu możliwe jest gromadzenie danych niezbędnych do natychmiastowego zwiększenia bezpieczeństwa pracowników w miejscu pracy i zmniejszenia ryzyka dla firm.


Bezpośredni dystrybutor mierników TSI, w tym aspiratora osobistego SidePak Am520 to
IBROS TECHNIC * KR +48 12 3767051 * WA +48 22 2035086 * tsi@ibros.pl Zapraszamy do kontaktu.